آبان ۲۲, ۱۴۰۲

گوشت منجمد وارداتی ۱ راهکار برای تامین سلامت ایرانیان

«طعم خوب»، «قیمت منصفانه» و «برخورداری از مواد مغذی» در کنار بسیاری از مزیت‌های دیگر موجب شده تا خانواده‌ها خرید «گوشت منجمد وارداتی» را در اولویت خرید خود بگنجانند.

گوشت منجمد وارداتی

گوشت منجمد وارداتی راهکاری برای تامین سلامت ایرانیان

«گوشت منجمد وارداتی» از آن دست کالاهایی است که این روزها در سفره بسیاری از ایرانیان مشاهده می‌شود. اگر تا دیروز خرید گوشت منجمد به طبقه خاصی اختصاص داشت این روزها این گوشت‌ها مشتریان گسترده‌ای در همه طبقات اجتماعی داشته و بسیاری آن را یک «خرید عقلانی» ارزیابی می‌کنند.

«طعم خوب»، «قیمت منصفانه» و «برخورداری از مواد مغذی» در کنار بسیاری از مزیت‌های دیگر موجب شده تا خانواده‌ها خرید «گوشت منجمد وارداتی» را در اولویت خرید خود بگنجانند تا به این ترتیب بتوانند «پروتیین گوشت» را در سبد غذایی خود حفظ کنند.

این همان قابلیتی است که گوشت منجمد وارداتی برای خانواده‌ها به ارمغان آورده و توانسته قدرت خرید مردم را حفظ کند. مزیتی که گوشت «گرم و تازه» امکان تحقق آن را پیدا نکرد زیرا خرید گوشت گرم با قیمت‌های نجومی در توان خانواده متوسط هم نیست چه برسد به اینکه یک «خانواده کم‌برخوردار» بخواهد چنین خریدی را انجام داده و ماهانه مبلغ قابل توجهی را برای خرید گوشت اختصاص دهد.

افزایش قیمت گوشت خیلی زود تاثیر خود را به سفره ایرانیان گذاشت به ترتیبی که سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور از سیزده کیلوگرم در سال ۱۳۹۰ به سه کیلوگرم در سال ۱۴۰۱ رسید. این کاهش مصرف در حالی رخ داد که هر فرد برای تامین سلامت بدنی خود نیاز دارد که روزانه حداقل ۱۰۰ گرم گوشت مصرف کند تا دچار مشکلات تغذیه‌ای نشود. حساسیت مصرف گوشت قرمز در کودکان و نوجوانان دوچندان شده و امکان دارد که سلامتی آینده‌سازان کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده و شرایط را برای شکل‌گیری یک «سونامی سوتغذیه‌ای» فراهم کند.

گوشت منجمد وارداتی یک راهکار عقلانی

گوشت منجمد وارداتی

مرگ و میر دام‌ها و مشکلات موجود بر سر راه دامداران برای افزایش تولید، منجر به کاهش عرضه گوشت قرمز شد و در نهایت قیمت گوشت قرمز رکورد بی‌سابقه‌ای را در تاریخ ثبت کرد. این افزایش قیمت موضوعی نبود که به راحتی قابلیت مهارکردن داشته باشد زیرا بازار قواعد خاص خود را دارد و تعیین قیمت به صورت دستوری نمی‌تواند این مشکل را حل کرده و قیمت‌های بالا را در  بازار مهار کند.

ورود «گوشت منجمد وارداتی» همان استراتژی بود که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان به عنوان راهکار برون‌رفت از بحران موجود پیشنهاد داده بودند تا بلکه بتوانند اسب سرکش قیمتها را مهار و آن را رام کنند تا گوشت مصرفی خانوار با یک قیمت مناسب به دست مصرف‌ کننده واقعی برسد.

تغییر نگرشها و باورهای جامعه در میزان استقبال از گوشت منجمد وارداتی بسیار موثر بود. فتوای ابتدایی مبنی بر حرام بودن استفاده از گوشت منجمد وارداتی تغییر یافت و استفاده از گوشت منجمد حلال شد. همین نقطه عطف تاریخی، فرصت خوبی را در اختیار شرکت‌های وارد کننده همچون خانه پروتیین ایرانیان گذاشت تا با مساعی و تلاش بتوانند گوشت منجمد وارداتی و سالم را از سایر نقاط جهان با قیمت منصفانه به دست مصرف کننده نهایی ایرانی برسانند و اجازه ندهند تا گوشت قرمز از سفره ایرانیان پر بکشد.

گوشت منجمد وارداتی عامل تنظیم بازار

همان زمانی که گوشت منجمد وارداتی وارد بازار کشور شد، گوشت گرم به دلیل قیمت بسیار بالا با عدم استقبال مشتریان مواجه شد و به این ترتیب به دلیل تقاضای پایین «افت قیمت» را تجربه کرد. این عدم استقبال در حالی صورت گرفت که گوشتهای منجمد وارداتی به دلیل قیمت «منصفانه و مناسب» مشتریان بیشتری پیدا کردند.

مهمتر اینکه تبلیغات منفی علیه گوشت منجمد وارداتی تاثیر خود را از دست داده بود. اگر تا دیروز جامعه به راحتی تحت تاثیر تبلیغات نادرست قرار می‌گرفت، امروزه به دلیل دسترسی به منابع علمی، دیگر چنین شرایطی حاکم نیست زیرا مردم به واسطه افزایش اطلاعات در مورد گوشت منجمد وارداتی، مقایسه شرایط انجماد برای واردات به کشور به خوبی می‌دانند که این گوشتها در شرایط استاندارد و بهداشتی منجمد شده و این انجماد میزان مواد غذایی را کاهش نمی‌دهد البته  به شرط اینکه «خروج از شرایط انجماد» به صورت علمی و دقیق انجام شود.

وجود گواهینامه‌های لازم و معتبر محصولات گوشتی منجمد برای واردات از سازمان‌های جهانی و بین‌المللی همچون گواهینامه ISO 14001 (مدیریت زیست محیطی)؛ گواهینامه ISO 45001 (مدیریت ایمنی و سلامت)؛ گواهینامه ISO 90001 (سیستم مدیریت کیفیت)؛ گواهینامه HSE (سیستم بهداشت و ایمنی)؛ گواهینامه IMS (سیستم مدیریت یکپارچه) این اطمینان را به وجود می‌آورد که گوشت‌های منجمد کاملا سالم هستند.

موضوع  بیماری‌زا بودن گوشت منجمد وارداتی موضوعی است که بارها توسط نهادهای علمی رد شده است به ویژه اینکه این گوشتها پس از ورود به کشور در شرایط مناسب و سرد نگهداری می‌شود تا به دست مشتریان واقعی برسد و استانداردهای متعددی باید در مورد آنها اعمال شود.  تجربه ثابت کرده است که این تبلیغات نادرست، بیشتر محصول تبلیغات مافیای گوشت در کشور است که از کاهش قیمت «گوشت گرم» به دنبال واردات گوشت منجمد نگران شده و تلاش دارد تا از هر اهرمی بهره بگیرد تا مانع کاهش قیمت گوشت در کشور شود تا مصرف کننده برای خرید گوشت ناچار به پرداخت قیمت نجومی شود و منافع اقتصادی آنان همچنان محفوظ بماند.

فرصتی تکرارنشدنی

درست در شرایطی که جامعه از خرید گوشت ناامید شده و گوشت به کالایی لوکس تبدیل شده است، شرکت خانه پروتیین ایرانیان فرصتی مغتنم را فراهم کرده است تا افراد بیشتری بتوانند گوشت را همچنان در سبد غذایی خانوار خود حفظ کنند و مجبور به استفاده از پروتیین‌های جایگزین نشوند چراکه هیچ پروتئینی امکان جایگزینی به جای گوشت را ندارد.

این شرکت با بازاریابی دقیق و علمی محصولات گوشتی منجمد و سالم را  با قیمت مناسب از سراسر دنیا همچون برزیل، مغولستان و هندوستان تهیه کرده و آن را به فروش می‌رساند و شعار «اطمینان در خرید» را به عنوان شعار خود انتخاب کرده است میزان پایبندی به این شعار در حدی است که یک فرصت ۲۴ ساعته را برای اطمینان از کیفیت محصولات پروتئینی تعیین کرده است تا مشتریان خرید مطمئنی را تجربه کنند. خریدی که قطعا آنها را به مشتریان دائم تبدیل خواهد کرد.

کلام آخر

همکاری با برندهای محبوب «مینروا فودز» و «دایکند» موجب شده تا این شرکت ضمن ارائه نوآوری، بتواند در تولید و توزیع، تحولی بزرگ را تجربه کند. این همکاری بین‌المللی، استاندارد جدیدی را پیش‌روی شرکت ترسیم می‌کند تا موضوع کیفیت را همواره مدنظر قرار دهد و همواره برای ارتقای محصولات خود تلاش کند و به سودای سود بیشتر کیفیت را نادیده نگیرد، موضوعی که حلقه مفقوده عملکرد بسیاری از شرکتهای تولید کننده مواد غذایی در ایران به شمار می‌رود.

خرید اینترنتی گوشت

خرید اینترنتی گوشت، به دلیل راحتی و سرعت تحویل سفارش، به یکی از محبوب‌ترین روش‌های خرید محصولات گوشتی تبدیل شده است. اما باید به دقت از فروشگاه‌های اینترنتی با کیفیت و معتبر خرید کرد تا از سلامت و کیفیت گوشت اطمینان حاصل شود. یکی از فروشگاه‌های اینترنتی با کیفیت و معتبر برای خرید گوشت، فروشگاه اینترنتی خانه پروتئین ایرانیان است.

عضویت در خبرنامه

از تازه‌ترین محصولات و تخفیفات ما مطلع شوید